Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, гр. Русе, отличи своите 10 топ спортисти на тържествена церемония

СПОРТНО УЧИЛИЩЕ > НОВИНИ > НОВИНИ > Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, гр. Русе, отличи своите 10 топ спортисти на тържествена церемония
Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, гр. Русе, отличи своите 10 топ спортисти на тържествена церемония

На 25. 05. 2021 година от 9. 30 часа в Спортно училище „Майор Атанас Узунов“,
гр. Русе, се проведе Тържествено награждаване на 10- те топ спортисти на училището за 2020 година.
 
    Специални наши гости бяха д-р Росица Георгиева – началник на Регионално управление на образованието – гр. Русе, професор Борислав Ангелов – ръководител на Университетски спортен център, д-р Валери Йорданов- ръководител катедра „Физическо възпитание и спорт“, д-р Свилен Лазаров, господин Борислав Рачев – директор на Общинско предприятие „Спортни имоти“.
 
    Присъстваха и председатели на клубове: Илия Сяров – председател на Боксов клуб „Русе“, Алексей Рибчев – председател на Боксов клуб „Локомотив“, Валентин Ангелов- председател на Спортен клуб по борба „Юнак- Локомотив“, Владимир Великов- председател на Спортен клуб  по джудо „Локомотив“, Цоню Григоров – председател на Спортен клуб по академично гребане „Локомотив“, Мартин Цирков – председател на Футболен клуб „Дунав“.
 
   Йелис Илиязова, ученичка от 9 а клас, поздрави всички присъстващи със своето стихотворение „Жив е Ботев!“, посветено на наближаващия Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България- 2 юни. Стихотворението на Йелис участва в Националния литературен конкурс „Живеем в земята на Ботев“.
 
   Награждаването на 10- те топ спортисти е с дългогодишна традиция и се провежда ежегодно. Цели да отличи индивидуалните качества, талантите и постиженията на нашите изявени спортисти.
 
   През изминалата 2020 година, въпреки трудностите, създадени от пандемичната ситуация, възпитаниците ни са спечелили едно второ място на световно първенство, едно първо, едно второ и две пети места на европейски първенства. От участия в държавни първенства са завоювани 78 златни медала, 39 сребърни и 45 бронзови отличия.
   В проведената анкета за определяне на 10- те топ спортисти за 2020 година бяха номинирани 16 спортисти в 4 вида спорт.
Ето и крайното класиране:
На 10-то място се класира Пламена Тодорова – вдигане на тежести , от СКВТ „Георги Марков“ с треньор Симеон Ванев.
На 9-то място се класира Емилиян Атанасов – кану-каяк , от СККК „Локомотив“ с треньор Евгени Недев.
На 8-мо място се класираха Преслав Георгиев – кану каяк  от СККК „Локомотив“ с треньор Евгени Недев.
На 7-мо място се класира Николай Маринов – бокс , от БК „Локомотив“ с треньор Алексей Рибчев.
На 6-то място се класира Сурай Руфат – борба, от СКБ „Юнак -Локомотив“ с треньор Валентин Ангелов.
На 5-то място се класира Преслав Симеонов – кану- каяк , от СККК „Георги Демирев“ с треньор Ева Пашева.
На 4-то място се класира Светослав Косев – бокс, от БК „Локомотив“ с треньор Алексей Рибчев.
На 3-то място се класира Виктор Ламбев – бокс , от БК „Локомотив“ с треньор Алексей Рибчев
На 2-ро място се класира Ангел Русев – вдигане на тежести , от ТСК „Русе“ с треньор Радослав Атанасов
На 1-во място се класира Радослав Росенов – бокс от БК „Русе“ с треньор Съби Събев.
Треньор №1 е Съби Събев /бокс/.
   Пожелаваме на нашите спортисти да дерзаят и да покоряват нови, още по- високи върхове!
   Изказваме благодарности на преподавателите по спортна подготовка за постиженията на нашите възпитаници и усилената работа през годините!  

Остави Коментар